Wdrażanie norm europejskich (EN) i międzynarodowych (ISO)

PN-EN ISO 9001 - System Zarządzania Jakością

Norma PN-EN ISO 9001 jest międzynarodową normą określającą wymagania stawiane systemowi zarządzania jakością w organizacji.

Celem wprowadzenia systemu zarządzania jest ukierunkowanie przedsiębiorstwa na zrozumienie potrzeb Klienta, określenie procesów mających wpływ na jakość wykonywanych wyrobów, porządkowanie zarządzania tymi procesami, ciągłe doskonalenie systemu, a w rezultacie spełnienie wymagań i oczekiwań Klienta.

Kompleksowy projekt wdrożeniowy normy PN-EN ISO 9001 kierowany jest do przedsiębiorstw z branży metalowej, które w znacznym stopniu wykorzystują procesy spawalnicze (tzw. procesy specjalne).

Zdając sobie sprawę z tego, że o sukcesie poprawnie wdrożonego systemu decyduje prawidłowe określenie elementów procesu wpływających na jakość gotowego wyrobu, oferujemy Państwu profesjonalne wdrożenie systemu przez inżynierów z branży spawalnictwa mających praktyczne doświadczenie we wdrażaniu, a przede wszystkim świetnie znających proces produkcji spawanych elementów metalowych.


          Przebieg procesu wdrożeniowego:

 1. Analiza firmy
  Analiza specyfiki i sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Analizując proces produkcyjny zwracamy szczególną uwagę na specyfikę wyrobu. Określamy procesy wpływające na jakość gotowych wyrobów.

   
 2. Projekt systemu
  Na podstawie przeprowadzonej analizy przedsiębiorstwa tworzony jest projekt systemu zarządzania jakością. Projekt systemu wraz ze szczegółowym harmonogramem wdrażania przedstawiany jest do zatwierdzenia kierownictwu przedsiębiorstwa.

   
 3. Opracowanie właściwej dokumentacji systemowej
  Opracowanie pełnej dokumentacji systemu zarządzania jakością na podstawie projektu systemu.
  W jego skład wchodzą:
  ‒ Księga Jakości wraz z załącznikami
  ‒ Procedury systemowe
  ‒ Procedury operacyjne
  ‒ Procedury pomocnicze
  ‒ Formularze
  ‒ Instrukcje

   
 4. Szkolenia pracowników
  Przeprowadzamy szkolenia pracowników
  ‒ Szkolenia z wymagań normy PN-EN ISO 9001
  ‒ Szkolenia z procedur zawartych w opracowanej dokumentacji systemu ISO 9001
  ‒ Szkolenia z zakresu przeprowadzania audytów wewnętrznych

   
 5. Wdrożenie systemu
  Wdrażanie poszczególnych procedur systemu zarządzania jakością zgodnie z harmonogramem wdrożeniowym.

   
 6. Audyt wewnętrzny
  Nasi specjaliści wraz z wyznaczonymi audytorami wewnętrznymi w przedsiębiorstwie przeprowadzają audyt wewnętrzny, którego celem jest weryfikacja stanu przygotowania firmy do audytu certyfikującego.

   
 7. Certyfikacja
  Pomoc w prawidłowym wyborze jednostki certyfikującej, ustalenie terminu audytu certyfikującego. Podczas certyfikacji nasi specjaliści są także obecni w czasie audytu.

 

To nas wyróżnia !

Nasze działania podczas przygotowania zakładu do certyfikacji są ukierunkowana na rozwiązania praktyczne, pomagające - a nie przeszkadzające - w codziennej pracy. Fakt ten jest niejednokrotnie wielce doceniany przez naszych Klientów.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.