Wdrażanie norm europejskich (EN) i międzynarodowych (ISO)

PN-EN ISO 3834 - Wymagania dotyczące spawania materiałów metalowych

Seria norm PN-EN ISO 3834 przeznaczona jest dla zakładów produkcyjnych, które podczas procesu produkcji elementów metalowych stosują procesy spawalnicze.

Norma określa wymagania, które zakład powinien spełnić, aby procesy specjalne jakimi są procesy spawalnicze były prowadzone poprawnie, a końcowy wyrób w postaci skomplikowanych spawanych elementów metalowych był najwyższej jakości. Wymagania serii norm PN-EN ISO 3834 mogą być stosowane jako uzupełnienie systemu zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO 9001 lub mogą funkcjonować jako odrębny system tzw. system zarządzania jakością w spawalnictwie.

Wdrożenie wymagań z serii norm PN-EN ISO 3834 pozwala na pełną kontrolę wszystkich etapów produkcji spawalniczej, począwszy od przeglądu wymagań Klienta przez produkcję, a skończywszy na sporządzeniu prawidłowej dokumentacji powykonawczej na wykonywane elementy spawane. W efekcie pełnej kontroli etapów produkcji, od których decydująco zależy jakość wykonywanych złączy spawanych uzyskujemy konstrukcje wysokiej jakości i spełniające wymagania Klienta.

Norma PN-EN ISO 3834-1 dzieli system na 3 poziomy:
‒ Pełne wymagania jakości wg PN-EN 3834-2
‒ Standardowe wymagania jakości wg PN-EN 3834-3
‒ Podstawowe wymagania jakości wg PN-EN 3834-4

 

            Przebieg procesu wdrożeniowego:

  1. Analiza firmy
    Podczas tego etapu nasi inżynierowie spawalnictwa ustalają jaki poziom systemu Klient chce wdrażać. Zapoznają się ze specyfiką i sposobem funkcjonowania przedsiębiorstwa. Analizują proces produkcyjny zwracając szczególną uwagę na te elementy procesu, które mają wpływ na jakość wg serii norm PN-EN ISO 3834.

     
  2. Stworzenie projektu systemu
    Na podstawie przeprowadzonej analizy przedsiębiorstwa tworzony jest projekt systemu zarządzania jakością w spawalnictwie. Projekt systemu wraz ze szczegółowym harmonogramem wdrażania przedstawiany jest kierownictwu przedsiębiorstwa celem zatwierdzenia.

     
  3. Opracowanie wymaganej dokumentacji systemowej
    W ramach tego etapu zgodnie z projektem systemu opracowana zostaje dokumentacja wymagana przez normy z serii PN-EN ISO 3834, w której skład wchodzą:
    ‒ Księga Jakości wraz z załącznikami
    ‒ Procedury systemowe
    ‒ Procedury operacyjne
    ‒ Formularze
    ‒ Instrukcje

     
  4. Szkolenie pracowników
    Przeprowadzamy następujące szkolenia pracowników:
    ‒ Szkolenia z wymagań serii norm PN-EN ISO 3834
    ‒ Szkolenia z zakresu funkcjonowania PN-EN ISO 3834
    ‒ Szkolenia z procedur zawartych w opracowanej dokumentacji systemu PN-EN ISO 3834

     
  5. Wdrożenie systemu
    Wdrażanie poszczególnych procedur systemu zarządzania jakością zgodnie z harmonogramem wdrożeniowym.

     
  6. Audyt wewnętrzny
    W czasie tego etapu nasi specjaliści wraz z wyznaczonymi audytorami wewnętrznymi przedsiębiorstwa przeprowadzają audyt wewnętrzny którego celem jest weryfikacja stanu przygotowania firmy do audyty certyfikacyjnego.

     
  7. Certyfikacja
    Pomoc w prawidłowym wyborze jednostki certyfikującej i ustalanie terminu audytu certyfikującego. Podczas certyfikacji nasi specjaliści są także obecni w czasie audytu.

 

To nas wyróżnia !

Nasze działania podczas przygotowania zakładu do certyfikacji są ukierunkowana na rozwiązania praktyczne, pomagające - a nie przeszkadzające - w codziennej pracy. Fakt ten jest niejednokrotnie wielce doceniany przez naszych Klientów.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.