Wdrażanie norm europejskich (EN) i międzynarodowych (ISO)

PN-EN 15085 - Spawanie pojazdów szynowych i ich części składowych

Seria norm PN-EN 15085 przeznaczona jest dla zakładów zajmujących się spawaniem pojazdów szynowych i ich części składowych.

Seria norm PN-EN 15085 składa się z pięciu arkuszy zawierających wymagania ogólne, wymagania dotyczące jakości i certyfikację zakładów spawalniczych, wymagania konstrukcyjne, wymagania produkcyjne, kontrolę i badania.

Zgodnie z normą wytwórca wykonujący spawanie elementów pojazdów szynowych musi wdrożyć wymagania normy i uzyskać certyfikat uprawniający do wykonywania, wydany przez odpowiednią jednostkę notyfikowaną.

Certyfikacja zakładu spawalniczego odbywa się w oparciu o jeden z 4 poziomów certyfikacji tj.: CL1, CL2, CL3, CL4, który jest uzależniony od tego, jak odpowiedzialne elementy wytwórca będzie wykonywać. Poziom certyfikacji CL1 jest poziomem najwyższym, w którym wymagania stawiane wytwórcy są najbardziej rygorystyczne. Z kolei poziom CL4 jest poziomem najniższym. 

Firma SPAW-PROJEKT wdroży wymagania normy i kompleksowo przygotowuje Państwa firmę do certyfikacji. 

          Przebieg procesu wdrożeniowego:

  1. Konsultacja z przedstawicielem przedsiębiorstwa mająca na celu określenie wymagań i potrzeb Klienta
  2. Szkolenie z normy kadry odpowiedzialnej za wdrażaną normę w przedsiębiorstwie
  3. Ustalenie jednostki notyfikowanej mającej przeprowadzać audyt certyfikujący
  4. Opracowanie dokumentacji systemowej
  5. Szkolenie kadry nadzoru z zakresu wdrażania normy
  6. Wdrażanie normy pod nadzorem SPAW-PROJEKT
  7. Szkolenie pracowników niższego szczebla
  8. Próbny audyt funkcjonowania systemu
  9. Audyt certyfikujący przez jednostkę niezależną
  10. Uzyskanie certyfikatu

 

To nas wyróżnia !

Nasze działania podczas przygotowania zakładu do certyfikacji są ukierunkowana na rozwiązania praktyczne, pomagające - a nie przeszkadzające - w codziennej pracy. Fakt ten jest niejednokrotnie wielce doceniany przez naszych Klientów.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.